POLSKIE STOWARZYSZENIE TERAPEUTÓW INTEGRACJI SENSORYCZNEJ -  SI

Szanowni Państwo Lekarze, Pielęgniarki i Położne!

Witamy na stronie Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI.

Znajdziecie tutaj Państwo podstawowe informacje na temat zaburzeń (dysfunkcji) integracji sensorycznej i ich wpływu na codzienne funkcjonowanie niemowląt oraz małych dzieci.

Materiały na stronę przygotowała dr n. hum. Marta Wiśniewska.

Na kolejnych podstronach przedstawione są wiadomości na temat metody integracji sensorycznej, zaburzeń samoregulacji u niemowląt, wybranych objawów zaburzeń integracji sensorycznej u małych dzieci i diagnozy procesów integracji sensorycznej. Zapraszamy także do zapoznania się z zestawem podstawowych terminów związanych z integracją sensoryczną (patrz: Słownik) oraz proponowaną literaturą.

Od 2008 roku Stowarzyszenie organizuje szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i położnych (patrz: Kurs medyczny)

Zapraszamy wszystkich lekarzy, pielęgniarki i położne do współpracy z Kwartalnikiem Integracja Sensoryczna (wydawanym od 2000 roku) w zakresie publikacji prac związanych z opieką nad pacjentem (dzieckiem). Kwartalnik dociera do około 1500 odbiorców w Polsce. Jest obecny na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce. Publikują w nim zarówno terapeuci integracji sensorycznej, jak i lekarze, pracownicy naukowi uczelni o profilu psychologicznym, pedagogicznym, rehabilitacyjnym oraz medycznym itp.

ZARZĄD PSTIS

ed.: 05.07.2014 22:44:27

utworzony.: 09-02-2014